توسعه آلیاژهای پیشرفته تیتانیوم برای کم کردن خستگی روتور هلیکوپترها

محققان می گویند آلیاژ تیتانیوم یک فلز مستحکم است و همراه با تکنیک جدید می تواند هلیکوپترها را در شرایط سخت محیطی، از جمله در دریا و در صحرا، قابل اعتمادتر سازد.
وی دونگ ژو، یک تحلیلگر نظامی پکن، به Global Times گفته است که یک روتور مقاوم در برابر خستگی می تواند اجازه دهد که یک هلیکوپتر تحت فشار بیشتری کار کند، از جمله حفظ سرعت بالا برای مدت زمان بیشتر و یا بلند کردن بارهای سنگین برای راه های طولانی.
ویژگی ضد خستگی بسیار مهم است، زیرا خستگی روتور همیشه قابل توجه نیست و باعث ایجاد خطرات پیش بینی نشده می شود.

تاريخ : هفتم مرداد 1398 ساعت 11:18   کد : 114

چین اخیرا تکنولوژی جدید مقاوم سازی در برابر خستگی را برای روتور هلیکوپتر گسترش داده است که می تواند توانایی و زمان سرویس هلیکوپتر را به میزان قابل توجهی گسترش دهد.توسعه ای که کارشناسان نظامی می گویند می تواند از ارزش استراتژیک زیادی در صنعت هلیکوپتر داخلی چین برخوردار باشد زیرا این تکنولوژی می تواند در مورد هلیکوپتر های حمل و نقل سنگین تر در آینده چین و هلیکوپتر های حمله استفاده شود.
در طول توسعه یک هلیکوپتر ناشناخته، مهندسین شرکت صنایع هواپیمایی چانگه زیر مجموعه شرکت هواپیمایی دولتی چین (AVIC) دریافتند که روتور تازه طراحی شده با استفاده از آلیاژ تیتانیوم، آزمونهای خستگی را با موفقیت میگذراند، China Aviation News، یک روزنامه وابسته به AVIC، گزارش داد. این شرکت با همکاری تیم تحقیقاتی علمی دانشگاه پلی تکنیک شیان و موسسه علمی تحقیقاتی All-Russian Scientific Materials Aviation، به تکنیک جدیدی دست یافتند که به کاهش ساییدگی و پارگی اجزای سازنده کمک می کند و باعث دو برابر شدن زمان سرویس دهی می گردد.

وی دونگ ژو، یک تحلیلگر نظامی پکن، به Global Times گفته است که یک روتور مقاوم در برابر خستگی می تواند اجازه دهد که یک هلیکوپتر تحت فشار بیشتری کار کند، از جمله حفظ سرعت بالا برای مدت های طولانی و یا بلند کردن بارهای سنگین برای راه های طولانی. آلیاژ تیتانیوم یک فلز مستحکم است و همراه با تکنیک جدید می تواند هلیکوپترها را در شرایط سخت محیطی، از جمله در دریا و در صحرا، قابل اعتماد تر سازد.
وی گفت: روتور جدید می تواند در مورد آینده بالگردهای حمل و نقل چینی و هلیکوپتر های حمله، که نیاز به انجام مانور های شدید در جنگ داشته باشند، استفاده شود.
AVIC هلیکوپتر نظامی، از جمله هلیکوپتر حمل و نقل Z-8 و هلیکوپتر حمله Z-10 را توسعه داده است، و در حال حاضر در حال توسعه یک هلیکوپتر سنگین کلاس 40 تن با روسیه است.هلیکوپتری سنگین، که نام او را "Lift Heavy Advanced" نامید، توانایی بالابردن وزن 15 تن، دامنه ای از 630 کیلومتر و سرعت بالای 300 کیلومتر در ساعت را دارد.

Source:

http://www.globaltimes.cn/content/1158062.shtml

 


 تمامی حقوق معنوی این سایت متعلق به انجمن تیتانیوم ایران میباشد